CKŚ proponuje


Nadchodzące wydarzenia

Koncerty, warsztaty, goście z zagranicy. Zapraszamy!

 

Warsztaty djembe na początek roku szkolnego 13.09

kuba pogorzelski na djembe strefarytmu.pl
Rodzaj wydarzenia: 
Data: 
niedziela, Wrzesień 13, 2015 - 13:00
Instruktor: 
Kuba Pogorzelski
Miejsce: 
Centrum Kultur Świata / Strefa Rytmu

Powrót do szkoły!

Strefa Rytmu zaprasza na nowy rok szkolny, pełen rymów i muzyki bębnów. Nie wiesz jeszcze jak się gra na bębnach? Nie wiesz co na to Twoje dłonie? Nie jesteś pewien, czy to instrument dla Ciebie?

Zapraszamy na wstęp do perkusji zachodnioafrykańskiej – warsztat gry na afrykańskich bębnach djembe z Kubą Pogorzelskim. Po warsztacie zachęcamy Was do dołączenia do grup djembe, grających w Strefie regularnie, co tydzień.

Grafik stałych zajęć bębniarskich Strefy Rytmu - kliknij

niedziela 13.09

13:00-15:00 djembe dla początkujących

15:30-17:30 djembe dla średnio-zaawansowanych

cena: 40 zł za udział w 1 grupie, 60 zł za udział w 2 grupach.

Uwaga! Na zajęcia obowiązują zapisy:

www.centrumkulturswiata.pl/zapisy

Wszystkim zgłoszonym osobom zapewniamy instrumenty na miejscu.

Kilka słów o warsztatach:

13:00-15:00 djembe dla początkujących

Pierwsza część warsztatu to wstęp do perkusji zachodnioafrykańskiej, z krótkim wprowadzeniem teoretycznym do rytmów granych na djembe. Potem już praktyka - poznacie podstawowe uderzenia na bębnie, technikę gry i zagracie swoje pierwsze rytmy.

15:30-17:30 djembe dla średnio-zaawansowanych

Na tym warsztacie pojawią się trudniejsze rytmy zachodnioafrykańskie. Do grupy zapraszamy bębniarzy grających na djembe co najmniej 1,5 roku.

Kilka słów o prowadzącym - Kubie Pogorzelskim

Kuba Pogorzelski - Od wielu lat gra na instrumentach perkusyjnych pochodzących z tego regionu, specjalizując się w dwóch: djembe i dundun. Wykształcenie muzyczne zdobywał pod okiem afrykańskich mistrzów w Mali, Gwinei i Senegalu metodą, jaka od setek lat służy muzykom afrykańskim do przekazywania wiedzy o swej kulturze. Od kilku lat sam przekazuje tę wiedzę w Polsce, propagując niezwykle kunsztowną sztukę gry na djembe. Wyrazem postępu pracy edukacyjnej było powstanie szkoły gry na bębnach Strefa Rytmu, w której wraz z Nikodemem Bąkowskim uczą muzyki granej w Afryce oraz na Kubie. Jest też liderem grupy perkusyjnej Strefa Rytmu.

Był założycielem zespołów wykonujących tradycyjną muzykę czarnej Afryki w Polsce: Pagota, Djembe Jet i Heban. Obecnie przygodę z muzyką tradycyjną kontynuuje w ramach West African Project, do którego zaprasza artystów zachodnioafrykańskich. Mimo specjalizacji w muzyce Afryki, jest perkusistą otwartym i poszukującym nowych horyzontów. Stanowi rytmiczny filar zespołu Gadająca Tykwa oraz Wielbłądy. Tradycję afrykańską z powodzeniem zestawia z muzyką polską i słowiańską w legendarnej grupie polskiej sceny folkowej Kwartet Jorgi oraz z jazzem - w African Sound and Visual Project Wojtka Staroniewicza. Jest też członkiem grupy Ritmodelia, zespołu, który zasilają czołowi perkusiści polskiej sceny muzycznej i który z pomocą instrumentarium brazylijskiego wykonuje nowocześnie zaaranżowane utwory perkusyjne. Oprócz tego tworzy muzykę do spektakli teatralnych ("Urojenia" w reż. Krzysztofa Rekowskiego). Akompaniuje do warsztatów tańca afrykańskiego oraz pracuje jako muzyk studyjny. Jako specjalita od rytmu, został zaproszony na konferencję TEDx Warsaw, gdzie przedstawił "Rytmy nie do opisania" - wykład o tym, jak rytmika zachodnioafrykańska wymyka się znanym nam sposobom zapisu muzyki.

video: występ grupy zaawansowanej djembistów, prowadzonej przez Kubę w Strefie Rytmu

www.strefarytmu.pl

www.centrumkulturswiata.pl

Podziel się!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

CKŚ na facebook`u

Nasi partnerzy

Kontakt

Zapisz się na zajęcia!

 

Kliknij logo

 

 

Informacja

Administratorem danych osobowych na tej stronie jest Fundacja Strefy Rytmu

fundacja@strefarytmu.pl