CKŚ Young


Zajęcia dla dzieci i młodzieży

Bębny w edukacji.

 

Dzieci i Młodzież

Programy edukacyjne CKŚ

 

Zajęcia z podstaw gry na afrykańskich bębnach djembe.

Bęben djembe

– instrument z Afryki (głównie Zachodniej: Mali, Gwinea, Senegal) w kształcie kielicha, na którym gra się, uderzając dłońmi w membranę. Bębny to jedne z najstarszych instrumentów na świecie, stanowiące fundament kultury zachodnioafrykańskiej. Od wieków zawsze towarzyszą tańcom, zarówno dla zabawy, jak i z okazji takich jak ceremonie rodzinne, zaślubiny czy święta.

Warsztaty rytmiczne

są doskonałym sposobem aktywnego spędzania czasu dla dzieci i młodzieży, mają na celu rozwinięcie poczucia rytmu i zabawy z dźwiękami instrumentów perkusyjnych.

Muzyka i instrumenty

Na bębnach będziemy grać  w kręgu, w czasie zajeć poznamy również inne ciekawe instrumenty perkusyjne m.in.: inne bębny afrykańskie, kubańskie, brazylijskie, balafon, ngoni oraz różnorodne perkusjonalia.

Zajęcia prowadzą instruktorzy z doświadczeniem i doskonałą wiedzą muzyczną, stanowiący kadrę warszawskiej szkoły gry na bębnach etnicznych, specjalizującej się w grze na bębnach afrykańskich, „Strefa Rytmu”. Są to muzycy grający w wielu zespołach, z doświadczeniem pedagogicznym i warsztatowym, oraz znawcy muzyki afrykańskiej - m.in. Kasia Zadora, Gwidon Cybulski, Nikodem Bąkowski i Kuba Pogorzelski.

Zapraszamy na lekcje perkusji zachodnioafrykańskiej i kubańskiej młodzież szkolną. Chcesz zorganizować warsztaty bębniarskie dla swojej klasy / grupy? Napisz do nas!

Atrakcyjne zajęcia bębniarskie dla najmłodszych, inspirowane tradycjami muzycznymi Afryki Zachodniej. Doskonała okazja, aby pobawić się rytmem i pograć wspólnie na afrykańskich bębnach.

Poza ćwiczeniami rytmicznymi, związanymi z uderzaniem w bębny, klaskaniem i skandowaniem, dzieci wezmą udział w różnorodnych zabawach tanecznych, ruchowych i relaksacyjnych, przy muzyce afrykańskiej: skoki antylop, taniec w magicznym kręgu, strażnik małpiego gaju, zwierzęta afrykańskiej dżungli, pożar sawanny, rytmiczne wyliczanki i wiele, wiele innych. Na tych zajęciach po prostu nie sposób się nudzić, a atmosfera miejsca dosłownie przenosi nas na czas spotkania, do serca gorącej Afryki.

Program warsztatów dostosowany jest do młodego wieku uczestników. Zajęcia prowadzi perkusistka i rytmiczka, Katarzyna Zadora, doświadczona w pracy z dziećmi, która podczas zajęć wykorzystuje najnowsze osiągnięcia współczesnej muzykoterapii.

W bajkach z afrykańskiego owocu tykwy spotkamy zwierzęta, ludzi i istoty magiczne, będące częścią mitologii tej odległej kultury. Historiom będzie towarzyszyła muzyka tworząca zarówno tło do opowieści, jak i piosenki będące interwałami między kolejnymi historiami. Na instrumentach afrykańskich (balafon, czyli afrykański ksylofon, n’goni – harfa, jak na zdjęciu) zagra, a także zaśpiewa, Gwidon Cybulski – znany i lubiany muzyk, kompozytor i autor tekstów m.in. zespołów Gadająca Tykwa i Wielbłądy, od wielu lat grający na instrumentach etnicznych i opowiadający bajki. Akompaniować będą mu instrumenty perkusyjne z Afryki i nie tylko. Opowieści oraz radosna muzyka wciągną dzieci do zabawy i zagwarantują moc wrażeń, ciekawe wspomnienia, dużo śmiechu i radości.

Audycja muzyczna, prezentująca najbardziej pierwotne instrumenty, na których ludzkość gra od tysiącleci. Poznamy historie związane z pochodzeniem instrumentów i posłuchamy muzyki na nich granej. Między opowieści, piosenki i ciekawostki o odległych kulturach wplatamy zabawy z dziećmi i zakładamy ich czynny udział w audycjach. Wśród instrumentów o których opowiadają „Korzenie muzyki”, znajdą się n’goni, balafon, drumle i didgeridoo.

 

Audycja muzyczna zapoznająca dzieci z tajemnicami tradycyjnych instrumentów i śpiewów z dalekich stron świata. Muzycy przedstawią bogactwo dźwięków, które są skarbem ludzkości, obecnym w niewielu już tradycjach muzycznych. Dzieci odkryją śpiewy alikwotowe, fleciki, hinduskie instrumenty strunowe i perkusjonalia. Wielokulturowa feeria dźwięków i tajemnice ukryte w tradycyjnych instrumentach wciągną maluchy w magiczny świat muzyki.

"Manualnie" to warsztaty konstruowania instrumentów perkusyjnych. Proste czynności plastyczne, przy muzyce afrykańskiej, które zaowocują własnoręcznie wykonanym instrumentem - pamiątką po warsztacie, którą każdy uczestnik zabierze do domu. Na zajęciach pokazujemy jak samemu zrobić kij deszczowy, grzechotki i inne, ciekawe "przeszkadzajki". Zaskakujące pomysły na nietypowe dźwięki, zaklęte w pięknych instrumentach. A wszystko to stworzą Wasze własne dłonie! Zapewniamy materiały konstrukcyjne dla wszystkich zgłoszonych osób.

Chcesz wesoło, aktywnie i ciekawie spędzić urodziny? Rytmiczne urodziny z bębnami dla dzieci, to świetna zabawa z muzyką, śpiewem i tańcem, przy dźwiękach afrykańskich instrumentów.

 

Zajęcia, jakie aktualnie prowadzimy - zobacz!

Zapraszamy do działu wydarzenia, gdzie znajdziecie informacje o nadchodzących imprezach. (Zajęcia jednorazowe, weekendowe, cykle o określonym czasie trwania).

Newsletter - bądź na bieżąco!

Szkoły - przedszkola - grupy zorganizowane. Oferta dla Was!

  • Zapraszamy do współpracy szkoły, przedszkola oraz inne grupy zorganizowane.
  • Zorganizujemy jednorazowe lub cykliczne zajęcia specjalnie dla Was.
  • Zbierzcie grupę- umówcie się z nami i korzystajcie z niecodziennych zajęć jakie dla Was przygotujemy.
  • Kliknij i napisz do nas! 

Podziel się!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

CKŚ na facebook`u

Nasi partnerzy

Kontakt

Zapisz się na zajęcia!

 

Kliknij logo

 

 

Informacja

Administratorem danych osobowych na tej stronie jest Fundacja Strefy Rytmu

fundacja@strefarytmu.pl