Kursy gry na bębnach


Bębny w Centrum Kultur Świata

Regularne lekcje gry na djembe, conga i inne.

 

Bębny

Zajęcia perkusyjne w CKŚ

 

Bębny afrykańskie djembe & dundun

Na warsztatach ze Strefą Rytmu poznacie muzykę graną na bębnach djembe i dundun, pochodzących z Afryki Zachodniej. Uczymy tradycyjnych rytmów z Gwinei, Mali, Senegalu i Burkina Faso, stanowiących esencję tamtejszej kultury muzycznej.  Rytmy, którymi się zajmujemy, stanowią abecadło nauczania muzyki djembe. Znajomość akompaniamentów, aranżacji i partii dundunów sprawi, że będziecie mogli grać wspólnie z innymi osobami z Polski i Europy. Cotygodniowe spotkania  służą też przygotowaniu wspólnego występu.

Formy nauki / nasze spotkania

Zajęcia cotygodniowe

Podstawową formą są regularne, stałe, cotygodniowe zajęcia. Na nich poznajemy rytmy i uczymy się nowego materiału.

Zajęcia weekendowe

Regularnie spotykamy sie w Strefie także w weekendy. Czasem pracujemy nad nowymi rytmami a czasem przypominamy sobie to, czego uczylismy się przy innych okazjach. Warsztatom weekendowym zazwyczaj towarzyszy spotkanie integracyjne połączone z jam session. W sobotę zostajemy po zajęciach, by razem grać i utrwalać rytmy, których uczylismy się na zajęciach, bawić się i razem spędzać czas.

Plenery bębniarskie

Kolejną formą nauki i wspólnej zabawy są wspólne wyjazdy na weekendy, które organizujemy regularnie min 3 razy do roku. Wiosną i jesienią jeździmy do Sopatowca, pieknego miejsca w górach. Latem nad Biebrzę do uroczej wsi Szostaki.

Zapisy na zajęcia

 

 

Bębny afrokubańskie

Conga

Zajęcia poświęcone są poznaniu tradycyjnej – kubańskiej techniki gry na congach. W oparciu o stosunkowo proste rytmy z przeróżnych stron świata sukcesywnie doskonalona technika pozwoli w końcu na skupienie się na bardziej zaawansowanych technicznie i skomplikowanych rytmach kubańskich. Ważne jest także współdziałanie cong z pozostałymi instrumentami latynoskiej sekcji perkusyjnej. Stąd na zajęciach obok cong pojawią się takie instrumenty jak: clave, campana, guiro, bongosy, bata, timbalesy czy maracasy. Spośród niezwykle bogatej i różnorodnej muzycznie kultury latynoamerykańskiej zapoznamy się bliżej z takimi gatunkami jak np.: merengue, "salsa" (son, bolero, guaracha, songo, pilon, mozambique), bomba, plena, comparsa/conga, rumba, toques de bata. Zajęcia prowadzi członek wielu zespołów grających muzykę afrokubańską i nie tylko, conguero - Nikodem Bąkowski.

Zapisy na zajęcia

Bębny afrokubańskie

Batá

Bębny Batá to zestaw dwumembranowych bębnów, których charakterystyczne rytmy towarzyszą ceremoniom i obrzędom religijnym ludów Yoruba. Na Kubę trafiły głównie z Nigerii wraz z afrykańskimi niewolnikami i stały się podstawą Santeríi, religii, która obecna jest na wyspie do dziś. Z czasem batá zaczęły się pojawiać także w muzyce świeckiej i tak oto dziś można usłyszeć je w kubańskiej timbie, jazzie czy hiphopie. W latach 70., na skutek łączenia rytmów batá z big bandem, powstały nawet gatunki takie jak son-batá czy batá rock. Więcej o fascynującej historii tych bębnów oraz o afrokubańskiej religii z nimi związanej opowie Wam na zajęciach prowadzący - Nikodem.

Zapisy na zajęcia

 

  

 Bębny brazylijskie - batucada

Zajęcia zaznajamiają z instrumentami brazylijskiej samby ulicznej, takimi jak: surdo, caixa, agogo czy chocallo. Oprócz tradycyjnych rytmów brazylijskich zdarzą się również wszelakie eksperymenty polegające na przekładanie na to instrumentarium rytmów z innych stron świata. Wspólnie grane składowe dają potężny efekt i wyzwalają ogromną dawkę energii, a poprzeplatane licznymi breakami (wspólnymi efektami) formy doskonale kształcą poczucie rytmu, precyzję i współdziałanie w grupie.

Zajęcia samby batucady prowadzi w Strefie Rytmu Leo Vilhena - muzyk pochodzący z Brazylii.

O zajęciach

Mamy przyjemność zaprosić Was na zajęcia do grupy perkusyjnej “Tubatuka” grającej sambę brazylijską. Jest to pierwsza w Polsce grupa prowadzona przez pochodzącego z Rio de Janeiro, muzyka Leo Vilhena. Nazwa “Tubatuka” pochodzi od słów Tu batuca, co oznacza “Ty graj” (batucar- uderzać, grać rytmicznie).


Informacje o zajęciach batucady: www.leovilhena.com

 

Grafik zajęć bębniarskich.

 
Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
Sb
Nd
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17.30
18.30
17:30-18:30

Batá dla początk.
 
NOWY START: 1.10
 


 
17:30-19.00

Djembe średni 3
START:

14.09.2016
17.15-18.15 Djembe od zera.
START MARZEC 2019.
 
 
 
 
 
 
18.45
19.45
Conga dla średnio-zaawans.
 
NOWY START: 1.10
 
19.15-20.15
Djembe poczatkujace poziom 1

zapisz się

 

18.30 -19.30

Djembe już prawie średniozaawansowane
Kuba Pogorzelski

 
 
20.00
21.00
20:00-21:00

Conga

dla początk. od 0 - nowa grupa
START: 1.10
 
20.30-22.00
Djembe
Średnio-zaawansowany poziom 2
19:45-20:45
Djembe poczatkujace poziom 2
 
start 18.01.2018
 
 
 
21.00
22.00
 
 
 
 
 
21.00-22.00
Djembe śtredniozaawansowany
poziom 1
 
 
 
 
 

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

CKŚ na facebook`u

Nasi partnerzy

Kontakt

Zapisz się na zajęcia!

 

Kliknij logo

 

 

Informacja

Administratorem danych osobowych na tej stronie jest Fundacja Strefy Rytmu

fundacja@strefarytmu.pl