CKŚ proponuje


Nadchodzące wydarzenia

Koncerty, warsztaty, goście z zagranicy. Zapraszamy!

 

Bębny dla dzieci i młodzieży w Strefie Rytmu.

bebny dla dzieci i mlodziezy strefa rytmu
Rodzaj wydarzenia: 
Data: 
środa, Październik 28, 2015 - 16:45
Instruktor: 
Strefa Rytmu
Miejsce: 
Centrum Kultur Świata

Bębny dla dzieci i młodzieżyLekcje regularne dla grupy od 12 lat będą się odbywały w środy 16:45-17:45

zapisz się na lekcje regularne!


***Warsztaty bębniarskie dla młodzieży - Strefa Rytmu

Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie z wyjątkowymi instrumentami jakimi sa bębny etniczne. Wraz z nimi będziemy podróżować po świecie i zwiedzać nowe przestrzenie rytmiczne i muzyczne. Poznamy podstawy techniki gry na instrumentach oraz tradycyjne rytmy z Afryki Zachodniej, Kuby, Brazylii i innych stron. Na bębnach będziemy grać w kręgu, a w czasie zajęć poznamy wiele ciekawych instrumentów, m.in.: bębny djembe, cajon, inne bębny afrykańskie i kubańskie, instrumenty brazylijskie, balafony, korę, ngoni, flety oraz różnorodne perkusjonalia.

Nasze warsztaty to doskonała okazja, aby pobawić się rytmem, pograć wspólnie na bębnach i spędzić czas z innymi podczas zabaw z dźwiękami instrumentów perkusyjnych. Gra na bębnach to doskonały sposób spędzania wolnego czasu, bez względu na wiek. Wspólne muzykowanie rozwija poczucie rytmu i polepsza koncentrację. Regularne spotkania, dla chcących grać stale, będą też służyły przygotowaniu wspólnego występu.

Chcemy dzielić się wiedzą i zarażać pasją do muzykowania oraz motywować dzieci i młodzież do poszukiwań artystycznych. Dostosowujemy zajęcia do wieku uczestników oraz do ich umiejętności. Przybliżamy kultury z których wywodzi się muzyka bębnów i poznajemy towarzyszące jej tradycje. Poza samymi bębnami, na zajęciach będziemy poznawać tańce tradycyjnie tańczone do wybranych rytmów, śpiewać, pojawi się perkusja ciała, improwizacje, zadania kreatywne i elementy muzykoterapii.


Na zajęcia obowiązują zapisy - kliknij.

Zapraszamy!

Miejsce zajęć - Centrum Kultur Świata, ul. Skaryszewska 15, Warszawa (2. klatka, 1. piętro, szkoła bębnów Strefa Rytmu).

Dojazd komunikacją miejską - metro Stadion Narodowy, SKM - stacja Warszawa Wschodnia, autobusy i tramwaje - najbliższe przystanki: Al. Zieleniecka, Dw. Wschodni-Lubelska, Lubelska, Metro Stadion.

www.strefarytmu.pl

www.centrumkulturswiata.pl


 

 

Podziel się!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

CKŚ na facebook`u

Nasi partnerzy

Kontakt

Zapisz się na zajęcia!

 

Kliknij logo

 

 

Informacja

Administratorem danych osobowych na tej stronie jest Fundacja Strefy Rytmu

fundacja@strefarytmu.pl