CKŚ proponuje


Nadchodzące wydarzenia

Koncerty, warsztaty, goście z zagranicy. Zapraszamy!

 

Taniec z wachlarzami bojowymi - nowe grupy

Rodzaj wydarzenia: 
Data: 
środa, Październik 10, 2018 - 18:00
Instruktor: 
Julia Bui Ngoc
Miejsce: 
Centrum Kultur Świata

NOWE GRUPY DLA POCZĄTKUJĄCYCH i średnio-zaawansowanych. Zapraszamy wszystkie kobiety na zajęcia Tańca z Wachlarzami Bojowymi

Celem zajęć jest poznanie tajników pracy z kobiecą bronią, jaką są wachlarze bojowe, tajniki uwodzenia, podstawy sztuki walki czy sztuki tańca. Regularny trening umacnia pewność siebie, buduje poczucie wewnętrznej siły, uczy nieustannego panowania nad sytuacją. Kształtujemy w uczestniczkach postawy uwodzicielskiego wojownika, opartej na głębokiej samoświadomości i stojącej za nią powściągliwości.

TAK WYGLĄDAJĄ NASZE TERNINGI:

https://www.youtube.com/watch?v=HYax-YRhelkGRUPY ODBYWAJĄCE SIĘ W CENTRUM KULTUR ŚWIATA  ul. Skaryszewska 15 / HONORUJEMY TU KARTY MULTISPORT BENEFIT

poczatkujaca  w każdy wtorek o 18:00 - prowadzi Julia Bui Ngoc  (start 2.10)

średnio-zaawansowana w każdą środę o 18:00 - prowadzi Ewa Ampulska

średnio-zaawansowana w każdą środę o 19:00 - prowadzi Julia Bui Ngoc

Uwaga, pozostałe zajęcia odbywają się w różnych lokalizacjach, więcej informacji chętnie udzielimy w wiadomościach sms.

KONTAKT:

Julia Bui Ngoc 791 840 419

O TAŃCU:

Taniec z Wachlarzami Bojowymi jest autorską techniką Julii Bui Ngoc, która powstała w 2003r. jest próbą rekonstrukcji oraz reinterprtacji zapomnianej starożytnej techniki tańca dalekiego wschodu.

W wyniku jej wieloletniej pracy laboratoryjnej w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

Tworząc ją czerpała z chińskich sztuk walki (Wu Shu, Tai Chi), w których jest wielokrotną mistrzynią, technik tańca klasycznego, które zgłębiała w szkole baletowej oraz elementów tańca współczesnego i improwizacji.

Blisko dziesięcioletnia praca nad połączeniem pozornie przeciwstawnych technik zaowocowała niepowtarzalnym stylem. Z powodzeniem eksploruje on kobiecą subtelność, buduje wewnętrzną siłę, uczy uwalniać ją pod postacią wyrafinowanych technik walki ukrytych w uwodzicielskich gestach.

Ważnym elementem stylu jest filozofia dalekiego wschodu oraz elementy historii tamtejszych kobiet.O TWÓRCZYNI:

Julia Bui-Ngoc, urodzona we Francji, jest reżyserką i choreografką. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Swoją wrażliwość artystyczną rozwinęła u boku prof. Grzegorza Kowalskiego w jego pracowni multimedialnej.

Ma za sobą wieloletnią współpracę z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice Włodzimiera Staniewskiego, w którym występowała i tworzyła choreografie.

Jej krótkie metraże, performensy i videoinstalacje można było zobaczyć m.in. w Muzeum Narodowym w Pradze, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Readymade Film Fest w Los Angeles, na Sorbonie w Paryżu.

Występowała i prowadziła warsztaty m.in. na Columbia University, Yale University, Teatrze LaMaMa (Nowy Jork), Hebel Theatre (Berlin), Centrum im. Meyerholda (Moskwa), Barbican Center (Londyn).

Jest twórczynią Szkoły Tańca z Wachlarzami Bojowymi, a także wielokrotną mistrzynią Francji w chińskich sztukach walki (kung-fu wu-shu). Wraz siostrą tworzy duet artystyczny "Siostry Bui". 

Podziel się!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

CKŚ na facebook`u

Nasi partnerzy

Kontakt

Zapisz się na zajęcia!

 

Kliknij logo

 

 

Informacja

Administratorem danych osobowych na tej stronie jest Fundacja Strefy Rytmu

fundacja@strefarytmu.pl