CKŚ proponuje


Nadchodzące wydarzenia

Koncerty, warsztaty, goście z zagranicy. Zapraszamy!

 

Afro Jammin Warsaw / Sabar & Djembe Afro Dance Senegal

Rodzaj wydarzenia: 
Data: 
Od sobota, Sierpień 19, 2017 - 13:00 do niedziela, Sierpień 20, 2017 - 16:30
Instruktor: 
Afro Jammin Warsaw
Miejsce: 
Centrum Kultur Świata

Afro Jammin Warsaw / Sabar & Djembe Afro Dance Senegal - warsztaty tańca zachodnioafrykańskiego przy muzyce na żywo.

AFRO JAMMIN DANCE: SABAR, DJEMBE

Warsaw (19-20.08)
 
Saturday 19.08
- Idirisa Sabar Dance 13.00-15.00 [playing: Amadou & Dominic & Daoda & Laye C. & Ablaye]
- Malik Sabar Dance  15.30-17.30 [playing: Dominic & Daoda & Lahat & Laye C. & Ablaye]
 
Sunday 20.08
- Laye C. Sabar Dance 12.00-14.00 [Sabar: Papa & Dominik & Malik & Idirisa & Daoda & Ablaye]
- Laye C. Djembe Dance 14.30-16.30 [Djembe: Lahat & Dominik & Ada]
 
Ceny warsztatu tańca Sabar i Djembe:

1 lekcja (2 godziny) – 60zł

Daypass – 2 lekcje (4 godziny) - 95zł

Fullpass – 4 lekcje(8 godzin) – 180zł
UWAGA!!!!! WAŻNE!!!! Po 15 sierpnia ceny warsztatów będą wyższe - wzrosną o 15zł.
 
Miejsce: Centrum Kultur Świata, ul. Skaryszewska 15 

Artyści Afro Jammin Warsaw:

Laye Serrere jest tancerzem oraz muzykiem – gra na bębnach sabar oraz korze (harfie afrykańskiej). Tego artystę cechuje twórczość oraz koncentracja na ciągłym rozwoju i dalszej edukacji. Laye Serrere kieruje firmą Syllaba i Jaapo Sham w Senegalu, a jego największym sukcesem była artystyczna współpraca w Dubaju, Chinach i Francji. Ten artysta pracował między innymi z firmą Béjart, Balet Nationale du Senegal, George Mambo, Soundioulou Cissokho (Król Kory). Jest bardzo dobrym nauczycielem tańca – jego pedagogiczne umiejętności oraz uprzejmość sprawiają, że lekcje są przyjemne i tancerze mogą twórczo rozwijać swoją pasję. Laye Serrere mieszka w chwili obecnej w Europie i realizuje się zawodowo w branży artystycznej.

Idrissa Diop - urodził się w Dakarze w Senegalu. Jest tancerzem (sabar, djembe) oraz muzykiem – gra na gitarze, sabar, jest wokalistą oraz kompozytorem. Jego kariera artystyczna rozpoczęła się od współpracy z Oscar Des Vacances w Senegalu. Idrissa Diop był również związany z Lest Ballets Africains Fambondy, Ballet Africa Djembe de Gorée, Waato-Siitä. W chwili obecnej mieszka w Belgii. W ramach swojej działalności artystycznej prowadzi wiele warsztatów tańca oraz dużo koncertuje w takich krajach, jak Belgia, Holandia i Niemcy. To Artysta o wielkim talencie, którego cechuje ciągły rozwój i twórczość.
 

Amadou Fola  to utalentowany multiinstrumentalista – gra na instrumentach takich, jak: djembe, sabar, tama, balafon, gitara, ngoni. Jest również kompozytorem, tancerzem, wokalistą i wielkim pasjonatem swej rodzimej kultury muzycznej. Urodził się w Dakarze w Senegalu, w rodzinie o muzycznych tradycjach. Jego nauczycielem gry na bębnach był jego kuzyn – Ibou Seydi. Amadou jest Artystą młodego pokolenia i może pochwalić się bogatym dorobkiem: współpracował z wieloma zespołami muzyki tradycyjnej i współczesnej, m.in. Lest Ballets Africains Fambondy, Ballet Africa Djembe de Gorée, Djembe Rythme, Groupe Kiss legendarnego już djembefola Kissimy Diabaté, Safari, Planet Gorée i in. Brał udział w koncertach obok takich Artystów, jak: Angelique Kidjo, Youssou N’Dour, Omar Pene, Daara J., Carlou D., Vivianne. Amadou Fola brał udział w różnych festiwalach, m. in. w Dubaju, w Maroko, Republice Czeskiej i w Polsce. Wziął również udział w projekcie z polską multiinstrumentalistą - Marią Pomianowską – w ramach którego została nagrana płyta "Polska - Senegal. Muzyka z 2 kontynentów". Amadou dużo koncertuje, a swoją wiedzą o kulturze Afryki Zachodniej chętnie dzieli się także na warsztatach perkusyjnych i tanecznych.

Malik Ndao jest tancerzem i muzykiem pochodzącym z Senegalu. Tańczy sabar i specjalizuje się w wielu innych afrykańskich stylach, gra na sabar i bongo.  Ten Artysta rozwijał się m.in. w Lest Ballets Africains Fambondy, Ballet Africa Djembe de Gorée, Waato-Siitä. W chwili obecnej mieszka w Europie. W ramach swojej artystycznej działalności dużo występuje w takich krajach, jak: Francja, Belgia, Holandia, Niemcy i innych krajach europejskich. Malick jest szczęśliwy kiedy tańczy, a oglądając jego występy można mieć wrażenie, że lata raczej niż tańczy.

 

Podziel się!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

CKŚ na facebook`u

Nasi partnerzy

Kontakt

Zapisz się na zajęcia!

 

Kliknij logo

 

 

Informacja

Administratorem danych osobowych na tej stronie jest Fundacja Strefy Rytmu

fundacja@strefarytmu.pl