CKŚ proponuje


Nadchodzące wydarzenia

Koncerty, warsztaty, goście z zagranicy. Zapraszamy!

 

Conga - nowa grupa - poziom otwarty - soboty 10:00

conga warszawa cks strefa rytmu
Rodzaj wydarzenia: 
Data: 
sobota, Marzec 5, 2016 - 10:00
Instruktor: 
Nikodem Bąkowski
Miejsce: 
Strefa Rytmu @ CKŚ

Zapraszamy do nowej grupy bębniarskiej, szlifującej grę na congach pod okiem Nikodema Bąkowskiego. Gramy co sobotę! Start: 5.3 g. 10:00.

Nasze spotkania poświęcimy głównie na ugruntowanie umiejętności zdobytych na zajęciach niedzielnych, ale grupa ma charater otwarty na nowych bębniących. Będziemy powtarzać, upiększać w wariacje i na wszelkie sposoby dopieszczać nasz repertuar i technikę. Zapraszam rownież wszystkich chętnych do przyłączenia się do naszej wesołej i utalentowanej gromadki:) Zaczynamy już 5.03! Nikodem.

Prosimy o zapisy przez formularz:

www.centrumkulturswiata.pl/zapisy

kontakt mailowy:
kontakt@centrumkulturswiata.pl

Miejsce zajęć - Centrum Kultur Świata, ul. Skaryszewska 15, Warszawa (2. klatka, 1. piętro, sala perkusyjna Strefy Rytmu).

Dojazd komunikacją miejską - metro Stadion Narodowy, SKM - stacja Warszawa Wschodnia, autobusy i tramwaje - najbliższe przystanki: Al. Zieleniecka, Dw. Wschodni-Lubelska, Lubelska, Metro Stadion.

Zapraszamy gorąco do gry na bębnach!

***

Bębny afrokubańskie conga

Zajęcia poświęcone są poznaniu tradycyjnej – kubańskiej techniki gry na congach. W oparciu o stosunkowo proste rytmy z przeróżnych stron świata sukcesywnie doskonalona technika pozwoli w końcu na skupienie się na bardziej zaawansowanych technicznie i skomplikowanych rytmach kubańskich. Ważne jest także współdziałanie cong z pozostałymi instrumentami latynoskiej sekcji perkusyjnej. Stąd na zajęciach obok cong pojawią się takie instrumenty jak: clave, campana, guiro, bongosy, bata, timbalesy czy maracasy. Spośród niezwykle bogatej i różnorodnej muzycznie kultury latynoamerykańskiej zapoznamy się bliżej z takimi gatunkami jak np.: merengue, "salsa" (son, bolero, guaracha, songo, pilon, mozambique), bomba, plena, comparsa/conga, rumba, toques de bata. Zajęcia prowadzi członek wielu zespołów grających muzykę afrokubańską i nie tylko, conguero - Nikodem Bąkowski.

O prowadzącym:

Zawodową grą na instrumentach perkusji latynoskiej (congi, timbalesy, bongosy, bata) zajmuje się już od ponad 10 lat. Uczył się m.in. na Kubie, u takich sław perkusji jak: conga – Jesús Alfonso (Los Muñequitos de Matanzas), Macho Calderón (Aguiri-Yo), Duniesky Barreto Pozo (Bamboleo, BuenaVista Social Club), Grupo Afrocuba de Matanzas, timbalesy – Ramsés Rodriguez Baralt (Ernán Lopéz Nussa, Chucho Valdes, Omara Portuondo, Pablo Milanes, Ibrahim Ferrer, Silvio Rodriguez), bata – Carlos Miguel Perez Brito, José Osmel Torreo.

W latach 2001-2004 grał na timbalesach w zespole Son de Cuba założonym przez znakomitego kubańskiego muzyka, Renell'a Valdes-Ceperro. Wielokrotnie współpracował też z zespołami: Rey Ceballo & Calle Sol, Jose Torres y Salsa Tropical, Trio Son de Cuba, Noche de Boleros, DAAB. Gra w formacji Ritmodelia, promującej batucadę – sambę brazylijską. Jest założycielem i liderem grupy Afrocuba de Acá, zajmującej się muzyką afrokubańską (toques de Orisha, rumba cubana) oraz Szkoły Tańców Karaibskich SHo.

Jako współaranżer i wykonawca bierze udział w projektach muzyki jazzowej, awangardowej i klubowej. Ma na koncie wiele występów estradowych i klubowych w całej Polsce oraz poza granicami kraju (Kuba, Emiraty Arabskie, Hiszpania, Czechy, Litwa, Szwajcaria). Fascynacja korzeniami muzyki perkusyjnej sprawiła, że również gra w Grupie Perkusyjnej Strefa Rytmu na afrykańskich bębnach - dundunach. Akompaniuje do warsztatów tanecznych (afro dance, salsa i in.), prowadzi też warsztaty rytmiki kubańskiej dla tacerzy salsy. Od roku 2000 podejmuje działalność dydaktyczną w zakresie gry na instrumentach perkusyjnych. Aktualnie uczy w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. K. Komedy, w SHO oraz w Strefie Rytmu.

 

 

Podziel się!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

CKŚ na facebook`u

Nasi partnerzy

Kontakt

Zapisz się na zajęcia!

 

Kliknij logo

 

 

Informacja

Administratorem danych osobowych na tej stronie jest Fundacja Strefy Rytmu

fundacja@strefarytmu.pl