CKŚ proponuje


Nadchodzące wydarzenia

Koncerty, warsztaty, goście z zagranicy. Zapraszamy!

 

Conga i bębny bata - nowe grupy dla początkujących

Rodzaj wydarzenia: 
Data: 
poniedziałek, Październik 8, 2018 - 17:30
Instruktor: 
Nikodem Bąkowski
Miejsce: 
Centrum Kultur Świata / Strefa RytmuZapraszamy serdecznie na poniedziałkowe zajęcia z gry na latynoskich instrumentach perkusyjnych z Nikodemem Bąkowskim - perkusjonalistą, specjalistą w dziedzinie rytmów latynoskich i afrokubańskich oraz nauczycielem. Zajęcia regularne w nowym sezonie wystartują już 1. października. Zapraszamy zarówno perkusistów i bębniarzy, którzy chcą poszerzyć wachlarz technik i instrumentarium, miłośników muzyki kubańskiej i afrykańskich rytmów tradycjnych, tancerzy salsy, jak i osoby chcące poznać wyjątkową moc wspólnego grania na bębnach czy też rozpocząc przygodę z nietuzinkowym, muzycznym hobby.

Lekcje odbywają się co tydzień w poniedziałki i niedziele, a sobotnie spotkania warsztatowe, otwarte dla wszystkich naszych uczniów, służą
powtórzeniu, utrwaleniu mateiału, uzupełnieniu braków i szlifowaniu techniki i współbrzmień.

 

Warsztaty startują 2.10.2018. Do grup najlepiej jest dołączyć jak najwcześniej.

PONIEDZIAŁEK

17:30 - Bębny Bata dla początkujących

18:45 - Conga dla początkujących 2 - kontynuacja

20:00 - Conga dla początkujących

ZAPISY NA ZAJĘCIA MAILOWO:

kontakt@centrumkulturswiata.pl

Ceny: 30 zł / 1 zajęcia, 100 zł / karnet miesięczny - 4 zajęcia płatne z góry

Wszystkim zgłoszonym osobom zapewniamy instrumenty. Zapraszamy do dołączenia do grup!


***

O instrumentach i gatunkach muzycznych:

BATA - Bata to kubańskie „święte bębny”. Rytmy grane na zestawie trzech, różnej wielkości, dwumembranowych bębnów urzekają swą melodyjnością i polirytmią. Dosyć proste partie poszczególnych akompaniamentów składają się w fascynujący i często skomplikowany sposób, tworząc rytmy o rozbudowanych i pełnych dialogów formach. Gra na bębnach bata jest doskonałą wykładnią rytmiki, wzbogacającą w ciekawy sposób wrażliwość muzyczną i umiejętności wykonawcze każdego miłośnika sztuki perkusyjnej.

CONGA SANTIAGUERA to jeden z najbardziej żywiołowych i energetycznych gatunków muzyki kubańskiej. Wraz z pokrewną sobie comparsą stanowi podstawę tanecznych korowodów w kubańskim karnawale. Instrumentarium składające się z trzech bębnów basowych, lekkich bębnów podobnych do cong i metalowych dzwonków pomyślane jest tak, aby można było grać idąc w paradzie, podobnie jak ma to miejsce w brazylijskiej sambie- batucadzie. Charakterystykę tego niesamowitego zjawiska jakim jest conga santiaguera Kubańczycy zawierają w dwóch słowach - pura adrenalina!

CONGI to kubańskie bębny, których ciepłe i melodyjne brzmienie jest podstawą niemal każdego gatunku muzyki latynoskiej i barwnym dodatkiem wielu innych form muzyki. Na zajęciach poznasz technikę gry, rozwiniesz poczucie rytmu i niezależność rąk, nauczysz się wielu rytmów a także zaznajomisz się z całą sekcją instrumentów perkusyjnych, takich jak: bongosy, timbalesy, clave czy guiro, które tradycyjnie współgrają z congami w muzyce latynoskiej.

***

Nikodem Bąkowski

Zawodową grą na instrumentach perkusji latynoskiej (congi, timbalesy, bongosy, bata) zajmuje się już od ponad 10 lat. Uczył się m.in. na Kubie, u takich sław perkusji jak: conga – Jesús Alfonso (Los Muñequitos de Matanzas), Macho Calderón (Aguiri-Yo), Duniesky Barreto Pozo (Bamboleo, BuenaVista Social Club), Grupo Afrocuba de Matanzas, timbalesy – Ramsés Rodriguez Baralt (Ernán Lopéz Nussa, Chucho Valdes, Omara Portuondo, Pablo Milanes, Ibrahim Ferrer, Silvio Rodriguez), bata – Carlos Miguel Perez Brito, José Osmel Torreo.

W latach 2001-2004 grał na timbalesach w zespole Son de Cuba założonym przez znakomitego kubańskiego muzyka, Renell'a Valdes-Ceperro. Wielokrotnie współpracował też z zespołami: Rey Ceballo & Calle Sol, Jose Torres y Salsa Tropical, Trio Son de Cuba, Noche de Boleros, DAAB. Gra w formacji Ritmodelia, promującej batucadę – sambę brazylijską. Jest założycielem i liderem grupy Afrocuba de Acá, zajmującej się muzyką afrokubańską (toques de Orisha, rumba cubana).

W obrębie współtworzonej przez niego Szkoły Tańców Karaibskich SHO, prowadzi również zespół perkusyjny, akompaniujący pokazom tradycyjnych form tańca z rejonu Ameryki Łacińskiej i Afryki. Jako współaranżer i wykonawca bierze udział w projektach muzyki jazzowej, awangardowej i klubowej. Ma na koncie wiele występów estradowych i klubowych w całej Polsce oraz poza granicami kraju (Kuba, Emiraty Arabskie, Hiszpania, Czechy, Litwa, Szwajcaria). Fascynacja korzeniami muzyki perkusyjnej sprawiła, że również gra w Grupie Perkusyjnej Strefa Rytmu na afrykańskich bębnach - dundunach. Akompaniuje do warsztatów tanecznych (afro dance, salsa i in.), prowadzi też warsztaty rytmiki kubańskiej dla tacerzy salsy. Od roku 2000 podejmuje działalność dydaktyczną w zakresie gry na instrumentach perkusyjnych. Aktualnie uczy w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. K. Komedy, w SHO oraz w Strefie Rytmu i Centrum Kultur Świata.

www.strefarytmu.pl

www.centrumkulturswiata.pl

ZAPISY NA ZAJĘCIA

Podziel się!

Kalendarz

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

CKŚ na facebook`u

Nasi partnerzy

Kontakt

Zapisz się na zajęcia!

 

Kliknij logo

 

 

Informacja

Administratorem danych osobowych na tej stronie jest Fundacja Strefy Rytmu

fundacja@strefarytmu.pl